סיכום של שנה וגם; שני סגנונות לעיצוב שולחן חג

סיכום של שנה וגם; שני סגנונות לעיצוב שולחן חג

זהו, עוד שנה הסתיימה לה שוב, התעופפה לה כל כך מהר (שוב), והנה שנה חדשה עברית מתחילה לה. ותמיד בפתח של שנה חדשה יש הרגשה סמלית כזו, של לסכם את השנה שעברה, ללמוד ממנה (ואם אתם אנושיים גם ללמוד מטעויות שעשיתם בה) ולנסות לעשות את הדברים בדרכים אחרות, חכמות יותר, מנוסות יותר.

בדומה לשינוי העסקי שהתרחש בחיי לפני כשנתיים, בה יצאתי לדרך עצמאית משותפות ארוכה שהייתי בה, כך גם כמעט לפני שנה, התחלתי (במקביל לעסק העצמאי) גם לעסוק לראשונה בתחום אחר של עולם העיצוב- העיצוב המסחרי ומבחינתי זו הייתה התנסות נפלאה לא רק כי היתה לי האפשרות להיפתח לעוד עולם בתחום העיצוב, אלא כי גם למדתי והתפתחתי יותר כמעצבת, למדתי ליצור יש מאין, לעבוד בתנאי לחץ, לחשוב מחוץ לקופסא ולאתגר את עצמי יותר כל יום ויום.

אז כמו כל שנה, אני אומרת קודם כל תודה! תודה על שיש לי את האפשרות לעסוק במה שאני אוהבת ומעניין אותי (וגם יכולה לכתוב על זה בבלוג שלי) תודה על כל הלקוחות שלי שהאמינו בי ואפשרו לי לשנות את סביבת מגוריהם לכזו שמשקפת אותם ונעים להם לחזור אליה יום-יום ותודה על לקוחות עתידיים שכאלו שיבואו!
שתהיה לכולנו שנה נפלאה, טובה, מתוקה, של בריאות, אושר, שגשוג ואהבה!
ובהמשך לאווירת החג; לאחר שעיצבתי שני שולחנות חג לרשת חנויות גדולה, החלטתי להציג בפניכם את שני השולחנות הללו. כל שולחן עוצב בסגנון אחר, כדי שכל אחד יוכל לפחות להתחבר לסגנון אחד שמשקף אותו ואת האסתטיקה העיצובית שלו.
כאמור, תוכלו לאהוב את שני הסגנונות או לפחות אחד מהם, מה שחשוב הוא לאמץ את אותו עיצוב לאופי שמתאים לכם. שימו לב שרוב הפריטים הבסיסיים כמו מפה, צלחות וסכו"ם הם פריטים בצבעוניות נייטרלית, שלרובנו יש בבית ומהווים נקודת פתיחה מעולה לשאר הצבעוניות בשני השולחנות.
סגנון ראשון: השולחן הרומנטי
שולחן מוכן מוכן
שולחן חג זה, עוצב בהשראה רומנטית. ראשית על מנת ליצור את האווירה הרומנטית, בחרתי בפלטת צבעים של לבן-שמנת-אפרסק ונחושת.
בחרתי במפה לבנה כרקע לצבעוניות הנעימה. לסט הצלחות בחרתי גם הוא בצלחות לבנות חלקות ועגולות המשלימות את המראה הרומנטי ( צלחות עגולות הן יותר נשיות ועל כן מבטאות יותר רומנטיות לטעמי). כדי להשלים את המראה הרומנטי בחרתי בנרות ופרחים- ורדים (שילוב של נרות ופרחים הוא רומנטי למדי לא כן??) בגווני אפרסק-שמנת. כדי לייצר זרי פרחים מרשימים ומיוחדים, החלטתי לקחת שני מעמדים שקופים בעלי רגל ולהעמיד אותם אחד על השני כאשר על המעמד העליון הנחתי סידור פרחים שוכב, ועל המעמד התחתון הנחתי רק ראשי פרחים ללא הגבעולים. במרכז סידור הפרחים העליון הנחתי נר להמשך האווירה הרומנטית ובכדי לייצר נקודת עניין נוספת בסידור זה.
במרכז השולחן בחרתי להציב שלושה אגרטלים, בגבהים שונים ליצירת עניין, בצבעי נחושת-אפרסק בכדי להמשיך את הקו האפרסקי הרומנטי וגם כדי להביא לשולחן את גוון הנחושת הכה-טרנדי לאחרונה.
בכדי שהשולחן לא ירגיש לבן מידי, פיזרתי ראשי פרחים בשמנת ואפרסק לאורך כל השולחן, בין הצלחות והכוסות.
את הסכו"ם החלטתי לסדר בצורת איקס על גבי הקערה ובמרכזו להניח פרח.
שולחן מוכן10

שולחן מוכן9

 

סגנון שני: השולחן המודרני

 

שולחן מוכן מוכן מוכן

למראה המודרני בהשראת טרנד הצמחים בחרתי במפה לבנה עם איקסים ומעליה הנחתי שלושה ראנרים לרוחב השולחן.

בחרתי בצלחות לבנות מרובעות עם קווים ישרים להדגשת המראה המודרני. מתחת לכל צלחת הנחתי פליסמנט כסוף.

מעל לסט הצלחות הנחתי מעמד עם רגל ומעליו קישוט של רימון כסוף. לכל רימון היתה קשורה כרטיסייה קטנה שעליה הדבקתי מדבקת "שנה טובה".  בחרתי בסכו"ם כסוף שאותו קשרתי בסרט כסוף. את כוסות היין הנחתי בצורה לא שגרתית על צד הצלחות.למרכז השולחן בחרתי באגרטלים כסופים בגבהים שונים ובתוכם הנחתי צמחים ירוקים.

אישית אני לא אוהבת את המראה הפלסטי של הצמחים , אבל למרות זאת כאן הם יוצרים תחושה רעננה וכאמור תוכלו אתם להשתמש בצמחים אמיתיים עבור שולחן החג שלכם.

שולחן מוכן13

 

שולחן חג מוכן5

 

שולחן מוכן7

 

 

כאמור, יש בשני השולחנות פריטים שלרובנו יש בבית ושנוכל להשתמש בהם כמו מפה לבנה, סט צלחות לבנות וסכו"ם כסף.

אני מקווה שהצלחתם למצוא סגנון אחד שהתחברתם אליו ושתוכלו לאמץ את הסגנון כהשראה, ולעצב שולחן חג חגיגי בעיצוב שאתם אוהבים ושמתאים לכם.

מאחלת לכם חג שמח!

-שקופה-לבלוג-e1420893697511

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>