עיצוב סלון מודרני

עיצוב סלון מודרני

במסגרת האפשרויות המגוונות הקיימות כיום לעיצוב החלל המרכזי של הבית, הוא הסלון, עיצוב סלון מודרני, היא ככל הנראה הבחירה הנפוצה ביותר. המאפיינים של עיצוב מודרני, מתייחסים לשלל פרמטרים, החל מצרכי החיים המודרניים, כגון: הרגלי עבודה, בילוי שעות הפנאי, האכילה , האירוח וכו', דרך האדריכלות, גודל החדרים, היחס בין החללים השונים, וכלה בבחירה של הצבעים, החומרים, הטקסטיל, אביזרי הנוי והדקורציה ועוד.

נבחן כמה מהמאפיינים של סלון בעיצוב מודרני:


צבעים וחומרי גלם:
כבר בשלב הבחירה של החיפויים, חיפויי הרצפה וקיר המטבח למשל, יכול לבוא לידי ביטוי העיצוב המודרני. חיפוי הרצפה יכול לנוע בין אריחי גרניט פורצלן גדולים במיוחד בצבעים בהירים, או אפורים, לבטון מוחלק שהוא מאוד טרנדי בשנים האחרונות, לעץ קלסי. גם בתחום הפרקט, קיימים היום דגמים נועזים יותר, בדוגמאות וצבעים שלא היו קיימים בעבר, ומאפשרים לשלב בין ההרגשה החמימה והביתית שמעניק העץ, לבין מראה יוצא דופן ולא שמרני.
קשת הצבעים תנוע לרוב, בגוונים מונו כרומטיים כגון לבנים ואפורים, ולאחרונה גם שחורים, עם שבירות צבע שמכניסות חיות ורעננות. צהוב, אדום או כתום, הם צבעים חמים ששילובם בתוך משפחת הצבעים ה"קרים" והמונוכרומטיים תוסיף, מודרניות, תעוזה, ויופי לעיצוב הסלון. שבירות הצבע יכולות להיות ע"י גוף תאורה מעניין, כריות נוי, טקסטיל לסוגיו, או אביזרי דקורציה שונים. חשוב כי גם משפחת הצבעים של המטבח תתכתב עם עיצוב הסלון. במטבח, חיפוי הקיר למשל יכול להיות צהוב, או אדום לנועזים. והשבירה יכולה לבוא לידי ביטוי גם בתנור עומד בצבע משמעותי.
חומרים נוספים המתאימים לעיצוב סלון מודרני יהיו, מתכות שונות בעבוד תעשייתי, בשילוב עם עץ וזכוכית, וכיום גם נוטים לגלות שימושים חדשים לקוריאן, בין אם כמשטח עבודה במטבח, באמבטיה ובין אם כגרם מדרגות חדשני.
ריהוט ועיצוב פנים סלון מודרני
בעיצוב הסלון יש להתחשב בגודלו, ובגודל החללים הנוספים המיועדים למלא פונקציות שונות כגון פינת עבודה, פינת אוכל, פינת נגינה, ספרייה, מטבח, מבואה וכדומה. למעט בבתים גדולים במיוחד, במרבית הבתים בימינו פינת ההסבה אינה גדולה במיוחד והיא כוללת גם את עמדת הטלוויזיה, כלומר מסך הפלזמה. בעיצוב מודרני, יש להתחשב בכל החוטים והכבלים השונים, היוצאים מן המכשירים ומערכת השמע, ולכלול בעיצוב הסלון חיווטים בלתי נראים, כך שכל החוטים יעברו בתוך הקיר ולא יבלטו לעין. בכלל בסלונים מודרניים קיימת חשיבות רבה לנישת המסך ומערכת השמע.
מבחינת הריהוט, בסלון מודרני, הריהוט יהיה מינימליסטי ויתאים בגודלו לחלל. אין עוד חובה במערכות ישיבה תואמות כבעבר, להפך. כיום מקובל לשלב בין ספה גדולה עם שזלונג, ועוד שתי כורסאות שונות למשל. שולחן הקפה, מזמן לא חייב להיות שולחן עץ מלבני או מרובע, הוא בהחלט יכול להיות הדום קטן, או כמה שולחנות קטנים מעוצבים שקל לשנות את מקומם בחלל לפי הצורך.
פינת האוכל דווקא הולכת וגדלה עם השנים, וצריך לפנות לה מקום מיוחד, לרוב היא תתאפיין בגוף תאורה דומיננטי, וגם כאן בניגוד לעבר, ניתן לשלב יותר מדגם אחד של כיסא אוכל, או אפילו ספסל ישיבה.
חשוב לשמור על הזרימה וחופש המעברים בין הפינות השונות, ובין הסלון עצמו ליציאה למרפסת, והגישה למטבח ולחדרים.

תאורה
בסלון מודרני, נהוג לתכנן מראש תאורת לד נסתרת בנישות שונות, והנמכות גבס, עץ או מתכת. ובנוסף, לשלב גופי תאורה מעוצבים. הצורות הגאומטריות למיניהן, והמראה התעשייתי מאפיינים עיצוב מודרני בן זמננו.

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>