מיומנה של מעצבת גרפית וגם: הפתעה לקוראי הבלוג

מיומנה של מעצבת גרפית וגם: הפתעה לקוראי הבלוג

בעבודתי כמעצבת, אני נחשפת באופן תמידי למעצבים אחרים. חלקם מאותו תחום שלי, חלקם מתחום חופף לי. אני תמיד שמחה ונרגשת להכיר יוצרים מוכשרים בתחומי העיצוב, ולפעמים קורה לי, שאני ממש "מתאהבת" בעבודה של אותו מעצב. סוג של התאהבות כזו, עם פרפרים בבטן והתרגשות…

כזו התאהבות קרתה לי עם המאיירת והמעצבת הגרפית טלי גלעד. את טלי "פגשתי" דרך דפי הפייסבוק, באחד משיטוטיי שם. הגעתי לדף שלה במקרה (או שלא במקרה..מי יודע אולי גורל?…) וכשעברתי ברפרוף על העבודות שלה, התאהבתי! ונשארתי להסתכל בדף שלה במשך זמן ארוך מאוד. טלי מעצבת הכל; מהזמנות לחתונה, תפריטים במסעדה, כרטיסי ביקור ואפילו פוסטרים לקירות. מאוד התחברתי לקו העיצובי של טלי- יש בסגנון שלה משהו "חו"לי", מדוייק ונקי מאוד, שקשה לשים עליו את האצבע- אולי זה העיצוב הכולל, אולי זה הצבעים שהיא משתמשת בהם, אולי זה בעיקר האיורים התמימים והמקסימים שהיא מכניסה לעיצוביה, שמייחדים אותה מעל כל הנוף הבנלי של מעצבים גרפיים אחרים, שהשוק עמוס בהם. בכל מקרה- התאהבתי! והחלטתי  לארח אותה כאן אצלי בבלוג, לתת לה חשיפה ולפרגן!

אז היי טלי ונעים להכיר! ספרי לנו קצת על עצמך: בת כמה את, מהיכן ואיך הגעת לעיצוב גרפי?

היי! אני בת 29, ירושלמית מיום היוולדי, נשואה ואם טרייה . מאז הילדות המוקדמת נמשכתי לעיסוק ביצירה על כל תחומיה- כשרון שזוהה על ידי הוריי, שלמזלי טיפחו אותו והעשירו אותי לאורך השנים בלימודים, חוגים וסדנאות בתחום.

לימודים גבוהים בתחום העיצוב דווקא לא למדתי. בצומת הדרכים לקראת בחירות והחלטות הנוגעות להשכלה גבוהה פניתי ללימודי עבודה סוציאלית ובשנים האחרונות אני עו"ס במשרה מלאה במעון "מסילה" לנערות בסיכון בירושלים. כשנה לאחר השלמת התואר, ובעודי עובדת בתחום הע"ס, פניתי ללימודי תעודה בעיצוב גרפי בתקווה לכך שהדבר יענה על כמיהה ארוכת שנים לחזור לתחום העיצוב והיצירה, שלא הפסיק לבעור בי. כיום, אני משלבת את העיסוק בשני התחומים במקביל- בימים עובדת כעו"ס, בערבים ובלילות עובדת כמעצבת ומאיירת עצמאית בסטודיו קטן ונעים בביתי. אני מאמינה שדווקא השילוב הבלתי שגרתי הזה תורם לי ומעשיר את יכולותיי, הרי מרכיב מהותי מאין כמוהו בעבודתי כמעצבת הוא יצירת שיח קרוב, כנה ובהיר עם הלקוח המעוניין למעשה, באמצעותי, להגדיר את זהותו ולהעניק לה חזות. ה"תרגום" של רצונותיו הפנימיים לכדי יצירה חזותית הינה עבודה של הקשבה, הבנה ומתן פירוש- כפי שאני נדרשת לעשות יום יום בעבודתי כמטפלת רגשית.

איך את מגדירה את הסגנון העיצובי שלך?

הסגנון שלי מאופיין בקו נקי, אסתטי וידני, כך שעל אף העבודה הלעתים ממחושבת, בולטת בו הנטייה ליצירה טבעית שנוגעת בחומר, יצירה שהיא מעט עקומה, שאינה אחידה או מושלמת. על אף הפתרונות הדיגיטליים והטכניים הרבים שקיימים כיום, חשוב לי לשלב יצירה ממשית בעבודותיי, לעתים ע"י גזירה, הדבקה וציור "כמו פעם" בתוך הגרפיקה. אני נהנית ממשחק בצורות, צבעים וטיפוגרפיה, ליצור דברים שאינם מושלמים: להגדיל, להקטין, לסובב, לשבור ולעקם- ומתוך כך להגיע לתוצר חזותי שמשקף באופן הרמוני ונעים את ערכיו של הלקוח- בין אם מדובר בעסק/מותג ובין אם מדובר בלקוח פרטי, כזוג לפני חתונתו.

הנה חלק קטן מעבודותיה המקסימות של טלי:

עיצוב גרפי

לוגו וכרטיס ביקור למעצבת אופנה

עיצוב פנים והום סטיילינג

לוגו וכרטיס ביקור למעצבת חזותית

עיצוב פנים וגרפי

לוגו לחברה בתחום קידום אומנים

מעצבת פנים במרכז

הזמנה לחתונה

עיצוב פנים וגרפי

עוד הזמנה, מיוחדת במינה לחתונה

תמונות לבית

גלויה מעוצבת

תודה טלי , את מקסימה ומוכשרת!

רוצים לראות עוד עבודות של טלי וליצור איתה קשר? מוזמנים לדף הפייסבוק שלה

רוצים להיכנס להגרלה לזכות במתנה בשלוש גלויות בעיצובה של טלי? כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להיכנס לדף הפייסבוק שלי ולהיכנס להגרלה!

חותמת שקופה לבלוג

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>