הקשר בין סדר לעיצוב הבית- תכירו את קרן גבע

הקשר בין סדר לעיצוב הבית- תכירו את קרן גבע

 

מה הקשר בין סדר לעיצוב הבית? יותר ממה שאתם חושבים! סדר הוא הבסיס לכל עיצוב בבית. עיצוב טוב לא יכול להתקיים או להתחיל בכלל, אם הסביבה שלו מבולגנת או מלוכלכלת. גם לפני שאני מתחילה לעצב ללקוחות, דבר ראשון שאני שמה דגש הוא לסדר קודם כל ולפני הכל את סביבת המחייה שלנו. זה יכול להתבטא בלזרוק חפצים שאנחנו לא צריכים, לעשות סדר בניירת וכן הלאה. רק אז אפשר להתחיל באמת לעצב את הבית ולתת מקום של כבוד לעיצוב עצמו.  אז אין ספק, סדר וארגון הם גורם ישיר לעיצוב הבית; אם הבית לא מסודר ולא נקי- לא יוכל להתקיים העיצוב.

לכבוד הנושא הכה-חשוב הזה בחיינו, החלטתי לארח כאן את קרן גבע, מומחית בתחום, בעלת עסק לסידור וארגון בתים, ואדם מקסים מקסים בפני עצמו! כן, היום קיים דבר כזה-מסדרת ומארגנת בתים, כמו קרן המקסימה,שמגיעה אליכם עד הבית, ועושה לכם סדר בסביבת המחייה , כי בינינו, זמן הוא מצרך יקר ונדיר שאין לנו ממנו הרבה. אז מה הקשר בין סדר לאיכות חיים? ואיך משתפים גם את הילדים בסידור הבית? את כל התשובות לשאלות האלו ואחרות, וטיפים לסידור וארגון הבית, קרן ריכזה עבורכם בתשובות הבאות:

אז מה הקשר בין סדר לאיכות חיים? 

  1. סדר תורם למיקוד מחשבתי
  2. סדר מאפשר זרימה של אנרגיה
  3. סדר מעודד תקשורת בריאה
  4. סדר נעים יותר לעין, מעניק שלווה ולכן בריא יותר.

מאחר ואנחנו חיים במסלול מטורף של להספיק כ"כ הרבה דברים כל יום: עבודה, ילדים, ארוחות, בני הזוג שלנו, אנחנו!!! לא קל למצוא זמן לסדר מוקדי בלגאן בבית. הבלגאן בסביבת המגורים שלנו, גורם לתקיעות בכל רבד בחיינו. אין אנרגיה ליצור ולעשות, יוצר דחיינות, לא ניתן לחשוב בבהירות ועוד דברים רבים כגון בזבוז זמן וכסף, חוסר ריכוז, מחסום עשייה בעיקר לאלו שעובדים מהבית והרשימה עודה ארוכה…

באמצעות חמשת הטיפים הבאים, תוכלו ללמוד איך להפוך את סידור וארגון הבית, להרגיל נעים ולא מכביד, שיהפוך לחלק מאורח החיים שלכם:

  1. החליטו על מקום קבוע עבור כל פריט, תנו לו בית! ברגע שאנחנו מתוכנתים להחזיר דבר מה למקום ספציפי יותר קל לנו לשמר את הסדר! לא צריך להשקיע מחשבה מרובה איפה לשים את המפתח כדי שלא נחפש אותו כל פעם חצי שעה לפני שיוצאים מהבית…היכן להניח את הנעליים כשנכנסים או את תיק היד שלנו.
  2. שתפו את הילדים בסדר בבית. קבעו את פינת המשחקים לילדים. אם יש חדר משחקים נהדר, אם יש פינה במרפסת או בסלון השתדלו לרכז אותה בגבולות ברורים, על מנת שהבית כולו לא יהפוך לג'מבורי. סדרו את המשחקים עפ"י נושאים וגילאי הילדים אם ניתן. אחסנו אותם בקופסאות נוחות לפתיחה וסגירה ובגישה נוחה לילדים. כך הילדים ידעו שזו ה"ממלכה" שלהם והם האחראים עליה ועל הסידור שלה.
  3. השקיעו חצי שעה ביום לסידור פינה אחת בבית! מה שלא סיימתם, תמשיכו מחר. אם תנסו לפתור את כל הבלגאן בבית ביום אחד, זה מפחיד , משתק, מאיפה מתחילים??? קל יותר "לפרק" את סידור המרחב לחלקים קטנים מאשר להסתכל על מפלצת הבלגאן שמולנו ולנסות להתמודד איתה ביום אחד.
  4. סדרו בשניים!! אתם תגלו שכאשר אתם בוחרים לעשות פרויקט של סידור בבית, קל הרבה יותר להשיג תוצאות  אם תעשו זאת עם חברה טובה וקרובה, עם אימא או אדם זר שזה מקצועו. ברגע שאדם זר אינו קשור לפריטים בבית , קל הרבה יותר להבחין בחשיבות ובאי החשיבות של כל דבר. מקבלים חיזוק ותמיכה אדירים שמביאים כוח להיפרד ולעשות. בדיוק כמו במרוץ שליחים כאשר אנחנו יודעים שמחכה לנו חבר קב' בתום המסלול שלנו אשר נלחם יחד אתנו להגיע ראשונים לקו הסיום.
  5. מחזרו! השתמשו בפריטים שישנם בבית לסדר איתם. למשל: הסלסילות הירוקות עם הפטריות שאנו רוכשים בסופר יכולת לשמש לאחסון פריטים קטנים כמו צבעים, מחדד ומחק, גומיות לשיער ועוד. קופסאות  גדולות יותר שאבד להם המכסה יכולות לשמש לאחסון עפרונות ועטים, משחקים עם חלקים קטנים(אז עדיף להשתמש בקופסא עם מכסה). קופסאות משחקים שנקרעו גם ניתן לאחסן בסלסילות בגדלים שונים. ניתן ליצור חלוקה פשוטה וקלה במגירות משרדיות ע"י קופסאות פתוחות וכלים שונים שיש בבית.

כמטפלת בעברי אני מאמינה כי סידור וארגון הסביבה החיצונית שלנו משפיע ישירות על הסדר בתוכנו! זה מאפשר תקשורת בריאה בין בני הבית, פינוי פריטים לא רצויים, רוגע ואנרגיות חיוביות ונקיות.

תודה קרן על הטיפים המעולים האלו! אני בהחלט כבר אימצתי חלק מהם ומתחילה ליישם אותם!

כדי ליצור קשר עם קרן, כנסו לדף הפייסבוק שלה, שם תוכלו למצוא עוד רעיונות נפלאים ויצירתיים, לסידור וארגון הבית.

 חותמת שקופה לבלוג

 

 

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>